Eksport/Import

Eksport na Ukrainę ? Czemu nie.

Eksport jest integralną częścią handlu zagranicznego każdego kraju. Wszystkie kraje importują coś na swoje terytorium. Importują i cos wysyłają – Eksportują. Każdego roku nasz kraj produkuje różnorodne towary z przeznaczeniem na rynki zewnętrzne. W 2021 roku wartość wyeksportowanych towarów wyniosła 288 miliardów euro. Pomimo obecnej sytuacji, Ukraina pozostaje stałym partnerem do współpracy.
Unia Europejska jest największym partnerem handlowym Ukrainy i od 1 stycznia 2016 r. jest stosowana Pogłębiona i kompleksowa strefa wolnego handlu (DCFTA).Bliskość geograficzna Polski sprzyja polsko-ukraińskiej wymiany gospodarczej. 
Wywóz towarów na Ukrainę traktowany jest jako eksport oraz ma swój scenariusz działania, który w każdym eksporcie jest dopasowany do optymalnej logistyki, minimalizacji kosztów, zapewnienia prawidłowych warunków przewozu, spełnienia wymagań Klienta oraz musi być potwierdzony przez właściwe organy celne.

Polskie towary, które są najczęściej eksportowane na Ukrainę:

Eksportowane są towary z różnych branż gospodarki Polski. W największej ilości są to towary z branży spożywczej, budowlanej, rolniczej oraz chemicznej.

Inwestowanie na Ukrainie w 2024

W kryzysie najtaniej, dlatego warto pomyśleć już teraz. W 2030 roku Ukraina ma przystąpić do Unii Europejskiej. Dlatego jest to odpowiedni czas na pomnażanie twojego kapitału €. 
W czym możemy pomóc:
- import/eksport
- dzierżawa ziemi
- OZE
- kopalnie kruszyw
- nieruchomości
- i inne.
Zapytaj. Doradzimy. Pomożemy.
kontakt: +48 665 171 390
ONI JUŻ INWESTUJĄ
Oni TEŻ INWESTUJĄ
Szukaj