Szukaj

Yukon 3000

Poniedziałek, Czerwiec 20, 2022

„Jak skutecznie aplikować nawozy mineralne w okresie jesienno-zimowym”?!

☝️Odpowiedź brzmi oczywiście YUKON - 3000!

Nawozy mineralne są jednym z głównych czynników wpływających na plonowanie roślin ozimych – pszenicy, jęczmienia, żyta i rzepaku. Wraz z wczesnym początkiem sezonu wegetacyjnego rozwój upraw ozimych odbywa się przy niskich temperaturach, krótkich godzinach światła i małym nasłonecznieniu. W takich okolicznościach w procesie fotosyntezy nie powstaje wymagana ilość pożytecznych substancji, wzrost nowych liści jest powolny, dlatego uprawy muszą być zaopatrzone w podstawowe składniki odżywcze - azot, magnez, potas, fosfor i pierwiastki śladowe. Ponieważ zimą znaczna część składników pokarmowych jest wymywana do głębokich warstw gleby, nawożenie odbywa się musi w kilku etapach przez cały sezon wegetacyjny.
Yukon gwarantuje stuprocentowe zastosowanie płynnego nawozu bezpośrednio do korzeni roślin.
☝️Główną zaletą Yukonu jest to, że zapewnia odżywianie frakcyjne, czyli stopniowe stosowanie nawozu, w zależności od potrzeb danej uprawy w okresie wegetacji lub w sytuacji stresowej dla rośliny.🌱
☝️Yukon może nawozić jesienią do -1 -2 stopni Celsjusza. Możemy również nakarmić roślinę nie tylko nawozami azotowymi, ale również wykonać zabiegi nawozami z humusem.
Yukon można wykorzystać do nawożenia gleby np. po żniwach.
Yukon jest narzędziem uniwersalnym, możemy go używać przez cały rok do nawożenia o każdej porze, nadaje się do wszystkich rodzajów gleby i klimatu!