Siewnik AGEDA 9000

Siewnik AGEDA 9000

Siewnik 9m, umożliwiający wysiew zarówno zbóż ozimych, jak i rzepaku ozimego oraz wszystkich innych roślin drobnonasiennych. Wiosną może siać rośliny strączkowe, jęczmień jary, a zwłaszcza len.

Siewnik zębowy „Ageda” 9000 został zaprojektowany z myślą o oszczędności czasu i pieniędzy w okresie jesiennym, umożliwiając wysiew zarówno zbóż ozimych, jak i rzepaku ozimego oraz wszystkich innych roślin drobnonasiennych. Wiosną może siać rośliny strączkowe, jęczmień jary, a zwłaszcza len. Główne różnice między innymi siewnikami zębowymi dostępnymi na rynku to:

- Koło regulacji głębokości siewu (umieszczone w punkcie dystrybucji nasion) umożliwia równomierny wysiew na żądaną głębokość, podobnie jak w siewnikach punktowych z 2 redlicami talerzowymi i dwoma kołnierzami po bokach .

- Ułożenie sekcji w jednej linii, co pozwala na siew w rozstawie rzędów co 30 cm bez utrudniania sąsiednich rzędów, a dzięki cechom konstrukcyjnym nie zatyka się resztkami pożniwnymi.- Siewnik wyposażony jest w pneumatyczną regulację docisku każdej sekcji, co pozwala na dobre dopasowanie się do topografii pola przy zachowaniu pożądanej głębokości siewu. System ten jest w stanie przystosować się do szerokiego zakresu warunków glebowych i warunków uprawy.

- Każda sekcja siewnika jest zaprojektowana jako równoległobok, co jest kolejną zaletą w możliwości równomiernego siewu.

- Dodatkowo w każdej sekcji zamontowane są dwa deflektory rozprowadzające, oba wyposażone w czujniki do kontroli przepływu nawozów i nasion. W rezultacie każdy produkt może być sterowany oddzielnie, a następnie za pomocą specjalnie zaprojektowanego systemu oba mogą być łączone i rozprowadzane w jednej redlicy.

- Ponadto przekrój można wyregulować tak, aby tylne koła toczne zarówno toczyły się, jak i wspierały. Koła toczne są specjalnie dobrane w mniejszej szerokości, aby zapewnić optymalny kontakt ziarna z glebą, felgi są również nieco twardsze, co pomaga im samooczyszczać się i zapobiegać przywieraniu gleby. Wszystkie części mechaniczne ulegające zużyciu wykonane są z materiałów przeciwciernych, co zapewnia wieloletnią eksploatację sekcji bez pogorszenia parametrów użytkowych.

Szerokość robocza9m
Wydajność przez 1 godzinę głównego czasu wynosi10 – 12 Ha/godz
Prędkość robocza8 – 12 km/ha
Objętość zbiornika na ziarno/suchy nawóz płynny L.1500/1500/1500
Odległość między środkami rzędów30 cm
Szerokość pasów uprawowych20 mm
Szerokość między pasami uprawowymi280cm
Liczba sekcji30 szt
Szybkość wysiewu nasion0,5 – 300 kg/ha
Szybkość wysiewu nawozów suchych50 – 250 kg/ha
Szybkość stosowania nawozów płynnych50 – 250 l/ha
Głębokość odkładania nasion20 – 100 mm
Masa agregatu wraz z kompletem części roboczych do głównych operacji technologicznych wraz z lejem zasypowym „Aley”6340 kg
Masa jednostki bez leja zasypowego „Aley”2890 kg
Prędkość transportowa, nie więcej20 kilometrów na godzinę
Wymagana moc ciągnika170 KM
Wymiary gabarytowe w pozycji transportowej (dł./szer./wys.)82550 x 3000 x 3900 mm
Wymiary gabarytowe w pozycji roboczej (dł./szer./wys.)82550 x 10000 x 3900 mm
Oświetlenie – przystanki, zakręty, wymiary+
Oświetlenie robocze jednostki+

Zobacz w sklepie

Maszyny
Pozostały asortyment znajduje się w zakładce sklep. Zapraszamy
Szukaj