Rotary harrow BRN-9

BRN – 9 przeznaczona jest do całkowitej i międzyrzędowej obróbki wszelkich upraw zbóż, soi, roślin uprawnych, warzyw itp. na wszystkich typach gleb. Zastosowanie tej maszyny zapewnia mechaniczne zwalczanie chwastów w fazie nitkowania, spulchnianie skorupy glebowej oraz wprowadzanie do gleby nawozów lub herbicydów.

Wahliwy tandem na dwóch łożyskach zwiększa żywotność tego urządzenia i zapewnia kopiowanie rzeźby gleby i równą głębokość obróbki.

Im wyższa prędkość, tym bardziej spulchniona gleba. Istnieją dwa tryby pracy urządzenia:

1. Łagodny: podczas pracy na wegetujących roślinach gwiazdki są wygięte w kierunku ruchu i zapewniają prawie pionowe wbicie igiełki w glebę, co nie uszkadza rośliny.

2. Agresywny: jeśli dysk jest skierowany przez wygięcie igły w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu, wówczas wpływ na glebę wzrasta. Ten rodzaj pracy nadaje się do obróbki ścierniska lub innych prac przy uprawie ciągłej i intensywnej. Głębokość obróbki jest określana przez cylindry obejściowe i blokadę hydrauliczną i umożliwia precyzyjną regulację.

Napowietrzanie poprzez przebijanie gleby igłą z dużą prędkością przypomina mikroeksplozję. To działanie mikrowybuchu na glebę (oprócz jej spulchnienia) sprzyja gwałtownemu usuwaniu nagromadzonego tam dwutlenku węgla z górnej warstwy gleby i zastępowaniu go tlenem i azotem z powietrza, co znacznie aktywizuje (przyspiesza) procesy biologiczne gleby i akumulację (synteza) azotu i tym samym prowadzi do gwałtownego i pełnego rozwoju uprawianych roślin (według naukowców jeden przejazd broną igłową odpowiada wprowadzeniu do gleby 100 kg/ha saletry).

Wydajność - hektary/godz10,2
Prędkość robocza - km12 - 20
Prędkość transportowa - km/godz20
Szerokość robocza - m9
Średnica roboczej gwiazdki, mm520
Ilość działających gwiazdek, szt78
Wymiary gabarytowe w pozycji roboczej, m:1,6х9,0х1,32
Wymiary gabarytowe w pozycji transportowej, m:1,6х4,87х2,72
Masa jednostkowa, kg1550
Moc ciągnika - KM120

ZOBACZ W SKLEPIE

Maszyny
Pozostały asortyment znajduje się w zakładce sklep. Zapraszamy
Szukaj